Foto kanvu parasti izveido no fotogrāfijas vai mākslas darba reprodukcijas. Parasti izvēlamies fotogrāfijas, kuras mums ir mīļas un gribam tās ikdienā redzēt.
Foto var būt ar dabas skatiem un atmiņām no kopīgiem pasākumiem – dzimšanas dienas, ceļojumi u.t.t.
Foto kavas var dāvināt, gan draugiem, gan radiem. šāds foto pasniegšanas veids ir ļoti ērts, izmērs var būt daudz lielāks, nekā parastas fotogrāfijas izmērs.
Interesanti ir tas, ka fota kanvas var izmantot, kā mājas dizaina elementu vai pat vairākus elementus vienlaicīgi.
Veikalos var nopirkt foto kanvu par zemu cenu ~5-10eur, bet tai nebūs identitāte, tā būs līdzvērtīga no žurnāla izņemtai fotogrāfijai, kuru ir pieejama jebkuram veikala apmeklētājam.
Foto kanvai ir jāizmanto kvalitatīva fotogrāfija. Ņemiet vērā to, ka foto, kurš Jums ir redzams telefona ekrānā, nevienmēr ir kvalitatīvs pārnesot to uz kanvas.
Maza izmēra foto 1280X720px, kuri uz telefona izskata ļoti skaisti, parsti drukā atbilstošā izmērā, lai pats foto nezaudē saturu.
Palielinot šāda izmēra bildes, kanva ir miglaina, tāpēc jācenšas fotogrāfēt ar foto aparātiem vai kvalitatīviem telefoniem!
Svarīgi ir: kvalitatīvas fotogrāfijas vispirms pārnest uz datoru(ar kabeli, google drive) un pārsūtīt dizainerim uz epastu. Ja sūtīsiet izmantojot Whatsapp, foto kvalitāte tiks izmainīta (samazināti pikseļi). Foto būs nekvalitatīvs uz liela izmēra kanvām.
Mēs izgatavojam kanvas līdz 1,2m X 4,0m.
Tiešs acu kontakts attēlā var būt tikpat saistošs kā reālajā dzīvē. Fotografējot kādu personu, turiet kameru cilvēka acu līmenī, lai atbrīvotu šo magnētisko skatienu un valdzinošo smaidu spēku. Bērniem tas nozīmē noliekties līdz viņu līmenim. Un foto kanva objektam ne vienmēr ir jāskatās kamerā. Šis acu līmeņa leņķis pats par sevi radīs personisku un aicinošu sajūtu, kas ievelk jūs attēlā.
Vienkāršs fons parāda fotografējamo objektu. Kad foto kanva skatāties caur kameras skatu meklētāju, piespiediet sevi izpētīt objektu apgabalu. Pārliecinieties, ka no jūsu mīļākās brāļameitas galvas neizaug stabi un ka viņai pie ausīm nekarājas mašīnas.
Spoža saule var foto kanva radīt nepievilcīgas dziļas sejas ēnas. Likvidējiet ēnas, izmantojot zibspuldzi, lai padarītu seju gaišāku. Fotografējot cilvēkus saulainās dienās, ieslēdziet zibspuldzi. Varat izvēlēties aizpildīšanas zibspuldzes vai pilnas zibspuldzes režīmu. Ja persona atrodas piecu pēdu attālumā, izmantojiet aizpildīšanas zibspuldzes režīmu; tālāk par piecām pēdām, var būt nepieciešams pilnas jaudas režīms. Izmantojot digitālo kameru, izmantojiet foto kanva attēla displeja paneli, lai pārskatītu rezultātus.
Ja objekts ir mazāks par automašīnu, pirms attēla uzņemšanas veiciet soli foto kanva vai divus tuvāk un pietuviniet objektu. Jūsu mērķis ir aizpildīt attēla laukumu ar fotografējamo objektu. Tuvumā varat atklāt izteiksmīgas detaļas, piemēram, vasaras raibumu vai izliektas uzacis. Bet netuvojieties pārāk tuvu, pretējā gadījumā jūsu attēli būs izplūduši. Tuvākais fokusa attālums lielākajai daļai kameru ir apmēram trīs foto kanva pēdas jeb aptuveni viena soļa attālumā no kameras. Ja nonākat tuvāk par tuvāko kameras fokusa attālumu (lai pārliecinātos, skatiet rokasgrāmatu), attēli būs izplūduši.
Centrālā skatuve ir lieliska vieta, kur būt izpildītājam. Tomēr attēla foto kanva vidus nav labākā vieta jūsu objektam. Atdzīviniet attēlu, vienkārši pārvietojot objektu prom no attēla vidus. Sāciet, spēlējot ķeksīti-
Ja objekts neatrodas attēla centrā, jums ir jāfiksē foto kanva fokuss, lai izveidotu asu attēlu. Lielākā daļa autofokusa kameru fokusējas uz visu, kas atrodas attēla centrā. Bet, lai uzlabotu attēlus, jūs bieži vēlaties pārvietot objektu prom no attēla centra. Ja nevēlaties izplūdušu attēlu, vispirms ir jāfiksē fokuss ar objektu vidū un pēc tam jāpārveido attēls, lai objekts būtu prom no vidus.
Parasti fokusu var bloķēt trīs soļos. Vispirms foto kanva centrējiet objektu un nospiediet un turiet aizvara pogu līdz pusei. Otrkārt, pārvietojiet kameru (joprojām turot slēdža pogu) tā, lai objekts būtu prom no centra. Treškārt, pabeidziet, nospiežot slēdža pogu līdz galam, lai uzņemtu attēlu.
Galvenā zibspuldzes kļūda ir attēlu uzņemšana ārpus zibspuldzes darbības rādiusa. Kāpēc tā ir kļūda? foto kanva Tā kā attēli, kas uzņemti ārpus maksimālā zibspuldzes darbības diapazona, būs pārāk tumši. Daudzām kamerām maksimālais zibspuldzes darbības rādiuss ir mazāks par piecpadsmit pēdām — aptuveni piecu soļu attālumā.
Kāds ir jūsu kameras zibspuldzes darbības rādiuss? Skatiet to foto kanva savas kameras rokasgrāmatā. Vai nevarat to atrast? Tad neizmantojiet iespēju. Novietojiet sevi tā, lai objekti nebūtu tālāk par desmit pēdām. Filmu lietotāji var paplašināt zibspuldzes darbības diapazonu, izmantojot huu daudzpusību vai daudzpusību plus filmu.